O hydraulice siłowej

usterki mogą być drobne a ich naprawa łatwa tania i szybka tak i mogą występować znaczne uszkodzenia. W koparce może się zepsuć na przykład silnik - wtedy pozostaje albo remont albo wymiana. Mogą się zepsuć części układu napędo

O hydraulice siłowej

Części zamienne do maszyn

Co jeśli moja koparka się zepsuje?
Wszystko zależy od tego co konkretnie zawiedzie, tak jak w samochodach osobowych tak i w maszynach budowlanych usterki mogą być drobne a ich naprawa łatwa tania i szybka tak i mogą występować znaczne uszkodzenia.

W koparce może się zepsuć na przykład silnik - wtedy pozostaje albo remont albo wymiana. Mogą się zepsuć części układu napędowego.

Co należy zrobić? Przede wszystkim należy poszukać odpowiednich części - najlepiej oryginalnych.


Muszą być bezpieczne

Maszyny budowlane, szczególnie te dobrej jakości wymagają odpowiedniej troski, odpowiedniej opieki i zadbania. Przede wszystkim, warto zastanowić się nad tym, w jakich warunkach te maszyny pracują. Muszą być bezpieczne, odporne, silne i sprawne. Taka maszyna nie może zawieść człowieka, ponieważ to może skończyć się bardzo tragicznie i bardzo dramatycznie. Dlatego też wymaga ona odpowiedniego serwisu. Dobra maszyna, na przykład firmy Caterpillar, która jest obecnie najbardziej popularną, ale jednocześnie również wiodącą firmą na rynku ma zabezpieczenia w postaci własnych serwisów i własnych części. Części do maszyn Caterpillar zapewniają naprawianej maszynie utrzymanie wysokiej jakości urządzenia, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, sprawność i dają gwarancję serwisowania, jak zwykle podczas naprawiania urządzeń oryginalnymi częściami. Trzeba również zapewnić wymianę części w autoryzowanym serwisie. Taki serwis przy naprawie i ewentualnej wymianie części zastosuje podobne, jeżeli nie te same technologie, co przy oryginalnym konstruowaniu maszyny, a to również pozytywnie wpłynie na jej sprawność.


Podstawowe zespoły koparkoładowarki

Budowa koparkoładowarki

Podstawowe zespoły koparkoładowarki to:

podwozie,
nadwozie,
układy robocze.

Podwozie

Podwozie stanowi rama spoczywająca na dwóch mostach napędowych. Most przedni skrętny zamocowany jest wahliwie do ramy, tylny zaś sztywnie. Zapewnia to uzyskanie poprzecznego przechyłu mostu przedniego i utrzymanie stałego kontaktu kół z podłożem.
Nadwozie

Nadwozie składa się z kabiny operatora zamontowanej do ramy, maski silnika, błotników i podestów roboczych, zbiorników oleju i paliwa. W kabinie znajdują się dźwignie sterujące osprzętem roboczym, kierownica do sterowania maszyną, pulpity ze wskaźnikami do kontroli prawidłowej pracy i przyciski. Konstrukcja ROPS/FOPS zapewnia operatorowi bezpieczeństwo przed zgnieceniem pod ciężarem maszyny w przypadku jej przewrócenia się. Zabezpiecza go także przed spadającymi przedmiotami.
Układy robocze
Układy robocze, ładowarkowy i koparkowy, zapewniają wysoką trwałość i niezawodność działania. Ładowarkowy układ roboczy umożliwia osiąganie optymalnych kątów wysypu w całym zakresie pracy układu. Charakteryzuje się dużym udźwigiem, dużą siłą wyrywającą oraz dużą odpornością na obciążenia dynamiczne. Koparkowy układ roboczy jest typu podsiębiernego, obrotowy z amortyzacją obrotu, z przesuwem poprzecznym, o dużej wytrzymałości mechanicznej i stabilności2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparko%C5%82adowarka