Nowy trend na ogrodowy relaks?

ługich, gorących kąpieli? Balia ogrodowa oferuje to i jeszcze więcej. Największym, ale nie jedynym, plusem balii ogrodowej jest właśnie to, że służy do brania długich, odprężających kąpieli na świeżym powietrzu, pozwalając na umil

Nowy trend na ogrodowy relaks? sauny drewniane

Czy warto posiadać balię ogrodową?


Jakie płyną zalety z posiadania balii ogrodowej? Czy w ogóle warto inwestować w coś takiego? Zadajmy sobie jedno, podstawowe pytanie ? kto nie lubi długich, gorących kąpieli? Balia ogrodowa oferuje to i jeszcze więcej. Największym, ale nie jedynym, plusem balii ogrodowej jest właśnie to, że służy do brania długich, odprężających kąpieli na świeżym powietrzu, pozwalając na umilenie zimowych wieczorów. Właśnie ? zimowych, ale nie oznacza to wcale, że nie można skorzystać z balii ogrodowej również latem, dlatego że równie dobrze nadaje się na chłodne kąpiele w upalne dni. Dodatkowo korzystanie z takiej formy odpoczynku jest dobre dla zdrowia, gdyż hartuje nasz organizm. Ponadto używanie takiej balii jest niezwykle praktyczne, wystarczy tylko dostęp do wody i odrobina drewna, żeby móc cieszyć się relaksującą kąpielą.


Historia sauny


Początki sauny sięgają niepamiętnych czasów. Już w epoce kamienia ludzie zażywali kąpieli w rozgrzanym powietrzu, które miały miejsce w wykopanych jamach lub w chatach z gliny. Zostało nazwane to ?łaźnią pocącego się kamienia?, ze względu na wykorzystywaną technikę, polegającą na układaniu i podpalaniu kamieni, a później polewaniu ich wodą. Idea sauny rozwijała się w różnych regionach równolegle, jednak to w Finlandii zakorzeniła się na dobre. Na początku budowano sauny z kamienia lub w formie skórzanych namiotów. Później do ich budowy zaczęto używać drewna i pozostało tak do dzisiaj. Inny rodzaj sauny wykształcił się w basenie Morza Śródziemnego, zwłaszcza w Rzymie, gdzie znajdowały się termy, nieco różniące się od fińskich saun.


Zdrowotny wpływ sauny


Korzystanie z sauny z pewnością niesie ze sobą dobroczynny wpływ na zdrowie. Jedną z zalet regularnego korzystania z sauny jest poprawienie krążenia. Dzięki rozszerzonym naczyniom krwionośnym organizm jest lepiej ukrwiony. Pomaga to w odprężeniu i relaksie, zmniejszając napięcie mięśniowe. Ma również wpływ na dobre samopoczucie, zwalcza zmęczenie i pozostawia uczucie świeżości. Sauna ma także dobry wpływ na skórę, którą oczyszcza i poprawia jej kondycję. Dzięki regularnym wizytom w saunie organizm pozbywa się toksyn wraz z wydzielanym potem. Różne rodzaje saun zapewniają odmienne korzyści dla ciała. Korzystanie z takiego zabiegu z pewnością przynosi wiele korzyści dla zdrowia, urody oraz samopoczucia.